Postępowanie po zabiegach chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponad osiemdziesiąt procent kobiet chce zmienić swój wygląd. Wiele z nich powiedziało też, że chętnie oddałoby się w ręce chirurga plastycznego, gdyby tylko nadarzyła się taka okazja, np. zastrzyk gotówki. Dziś kobiety najczęściej mają powiększenie piersi. Większość kobiet, które poddają się operacji powiększenia piersi, ma około 20 lat. Popularne jest również zmniejszanie lub prostowanie nosa – na tego typu operacje plastyczne decydują się kobiety w każdym wieku. Wiele kobiet chce wygładzić zmarszczki i  szybko zrzucić tłuszcz z ud i brzucha. Jeśli zdecydujemy się na zabieg chrurgii plastycznej, musisz wiedzieć jak postępować i czego unikać po wykonannej operacji?

Korekta powiek górnych, na co musisz zwrócić uwagę po zabiegu?

Korekcja powieki górnej polega na usunięciu nadmiaru obwisłej skóry i przepukliny tłuszczowej przegrody oczodołowej. Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym infiltracyjnym. Chirurg wykonuje nacięcie w załamaniu powieki, po usunięciu skóry odcina ciało tłuszczowe. Zwykle jeszcze tego samego dnia pacjentkę można wypisać do domu, przez kilka dni po zabiegu na powiekę należy przykładać zimny okład, a do czasu zdjęcia szwów należy unikać makijażu. W razie potrzeby możesz wziąć leki przeciwbólowe na receptę. Ból może wystąpić przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Odpoczywając w nocy, skup się na uniesieniu głowy powyżej klatki piersiowej. Należy prowadzić oszczędny tryb życia przez okres zalecony przez lekarza. W okresie okołooperacyjnym nie należy stosować leków przeciwzakrzepowych. Wyniki leczenia i proces rekonwalescencji pooperacyjnej zależą również od przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych.

Jak postępować po operacji powiększenia biustu?

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka zakłada na skórę w miejscu nacięcia opatrunek, a na niego zakłada specjalny biustonosz, który jest mocniejszy niż tradycyjny biustonosz. Jego zadaniem jest stabilizacja implantu i zapobieganie jego przesuwaniu. Nie można go usunąć przez pierwszy tydzień, dopóki nie zostaną usunięte szwy. Po tym czasie pacjent może go zdjąć do prania, ale musi go nosić dzień i noc przez miesiąc. Unikaj koronkowych biustonoszy z fiszbinami przez około 3 miesiące. Jeśli bielizna jest noszona okazjonalnie przez kilka godzin, należy zdjąć fiszbiny, aby uniknąć ucisku implantu i tkanki. Przez pierwszy miesiąc nie możesz uprawiać sportu, nie możesz podnosić rąk. Unikaj dotykania piersi podczas stosunku. Odradzam też kulturystykę, wyciskanie sztangi, robienie pompek czy podciąganie sztangi. Piersi i blizny nie powinny być wystawiane na słońce przez 3 miesiące. Miesiąc po operacji możesz spokojnie spać na brzuchu.

Rekonwalescencja po plastyce nosa

Korekcja nosa poważnie zaburza jego strukturę, dlatego proces rekonwalescencji jest niezwykle skomplikowany i długotrwały. Pod koniec zabiegu w większości przypadków do jamy nosowej zakładany jest opatrunek na 12-48 godzin, aby uniemożliwić oddychanie. Dodatkowo na miejsce operacji nakładane są plastry i opatrunki z tworzyw sztucznych. Zwykle są noszone przez tydzień. Następnie zostaną one pobrane i sprawdzone. Zwykle stosuje się szwy rozpuszczalne, więc nie trzeba ich usuwać po pewnym czasie. Po zabiegu twarz jest opuchnięta, wokół oczu mogą pojawić się siniaki, a nos jest zdrętwiały i opuchnięty. Po plastyce nosa zaleca się prowadzić oszczędny tryb życia. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się leżenie w łóżku bez schylania się i podnoszenia ciężarów. Powinieneś spać na plecach. Jeśli ból jest silny, możesz wziąć dostępne środki przeciwbólowe, e-recepta online umożliwi Ci szybkie otrzymanie niezbednych leków. Nie należy nosić okularów przez około 6 tygodni.

Zobacz też, jak otrzymać receptę online od lekarzaPodobne tematy