Liposukcja laserowa – sposób na perfekcyjne wyrzeźbienie sylwetki

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych i najtrwalszych zabiegów modelowania sylwetki, ponieważ umożliwia trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej opornej na inne metody wyszczuplania. Jeśli marzysz o tym, aby wreszcie zyskać wymarzone kształty, liposukcja laserowa może Ci w tym pomóc. Wyjaśniamy, na czym polega ten nowoczesny zabieg.

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja to zabieg, który polega na modelowaniu ciała poprzez odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów. Zabieg LipoLife 3G to nowoczesna liposukcja, dostępna m.in. w Klinice Miracki w Warszawie, która polega na wstępnym rozbiciu tkanki tłuszczowej przy pomocy lasera diodowego, co ułatwia jej usunięcie z organizmu. W zabiegu tym zastosowano unikatowy laser diodowy o długości fali 1470 nm. Włókno tego urządzenia emituje fale w sposób radialny, czyli w obszarze 360 stopni. Rozwiązanie to zwiększa zasięg działania lasera, co umożliwia przeprowadzenie liposukcji laserowej na dużym obszarze i w szybkim czasie. Równomierne rozprowadzenie fali przyczynia się również do zminimalizowania ryzyka poparzeń, a także zwiększenia precyzji zabiegu.

Na czym polega zabieg LipoLife 3G?

Dla pełnego komfortu pacjenta liposukcja laserowa odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub (rzadziej) miejscowym. Wykonywana jest przez chirurga. Polega na wykonaniu małych nacięć w skórze, przez które w pierwszej kolejności wprowadzany jest roztwór zawierający środek znieczulający. Następnie bezpośrednio do tkanki tłuszczowej wprowadzany jest światłowód laserowy. Urządzenie rozbija tłuszcz podskórny do stanu półpłynnego, dzięki czemu można go z łatwością odessać przy pomocy cienkiej kaniuli, bez uszkadzania naczyń krwionośnych i nerwów. Podczas liposukcji laserowej skóra podgrzewana jest do temperatury około 70°C. Proces ten przyczynia się do termicznego pobudzenia fibroblastów i produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny, czego efektem jest obkurczenie i poprawa jędrności skóry na obszarze zabiegowym.

Trzeba mieć świadomość, że liposukcja laserowa jest zabiegiem chirurgicznym i mimo wysokiego progu bezpieczeństwa, wymaga stosunkowo długiej rekonwalescencji. Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego oraz stosowanie się do wszelkich zaleceń wydanych przez chirurga. Laserowe usuwanie tłuszczu warto wspomagać takim zabiegami, jak endermologia, drenaż limfatyczny, terapia światłem LED czy ultradźwięki. Dokładny plan leczenia omawiany jest z pacjentem podczas konsultacji poprzedzającej liposukcję.

Liposukcja laserowa – efekty

Głównym efektem, jaki można osiągnąć dzięki liposukcji laserowej, jest wyszczuplenie ciała w danym obszarze. Skóra po zabiegu jest gładka i równomierna, dzięki jednoczesnemu obkurczeniu włókien kolagenowych. Z pomocą liposukcji laserowej można w bezpieczny sposób pozbyć się „boczków”, „bryczesów”, „motylków” i „pelikanów”, czyli nadmiarów tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud i ramion. Zabieg pozwala odzyskać proporcje sylwetki, zaburzone przez zgromadzony tłuszcz. W przypadku mężczyzn zabieg LipoLife 3G można zastosować również w celu leczenia ginekomastii tłuszczowej (lipomastii), czyli redukcji tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicach piersi.

Idealnym kandydatem do liposukcji laserowej jest osoba o prawidłowej masie ciała lub nieznacznej nadwadze. Zabiegu tego nie poleca się osobom otyłym, ponieważ nie jest to metoda odchudzania. Jeśli chcesz stracić na wadze, zacznij od wizyty u dietetyka, który ułoży Ci skuteczną dietę redukcyjną. Dopiero gdy uzyskasz prawidłową masę ciała, ewentualne niedoskonałości możesz skorygować za pomocą zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej. Dzięki temu zyskasz symetryczną i zgrabną sylwetę, a osiągnięte efekty będzie Ci łatwiej utrzymać przez dłuższy czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat liposukcji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy