Jak zrobić dobry peeling do ciała

Złuszczanie skóry jest ważne, aby utrzymać ją zdrową i miękką. Możesz złuszczać twarz i ciało używając peelingów, które są odpowiednie dla różnych typów skóry. Możesz również złuszczać dolną część szyi. Złuszczanie nada Twojej skórze jedwabiste wykończenie i nawilżenie, co pozwoli Twoim produktom do pielęgnacji ciała lepiej wniknąć.

Szczotkowanie na sucho jest powszechną metodą złuszczania

Szczotkowanie na sucho jest popularnym sposobem złuszczania skóry. Metoda ta sięga wieków i ma wiele korzyści. Może pomóc zwiększyć produkcję kolagenu, nadać Ci młodzieńczy blask i zmniejszyć widoczność blizn. Aktywuje również gruczoły potowe i otwiera pory. Ponadto, może pomóc Ci rozluźnić napięte mięśnie.

Szczotkowanie na sucho działa poprzez pocieranie skóry suchą szczotką z grubym włosiem z włókien naturalnych. Włosie szczotki delikatnie usuwa martwe komórki naskórka i toksyny z powierzchni skóry. Proces ten poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego, który pomaga organizmowi zwalczać infekcje. Układ limfatyczny to seria węzłów, które filtrują płyn i produkują białe krwinki. Szczotkowanie na sucho stymuluje te węzły.

Szczotkowanie na sucho może być wykonywane o każdej porze dnia, ale najbardziej efektywne jest z samego rana. Ta metoda daje skórze poranną “pobudkę”. Zacznij szczotkowanie od stóp i przesuwaj się w górę, aż do ramion. Pamiętaj, by stosować delikatny nacisk i szczotkować skórę okrężnymi ruchami, by jej nie podrażnić.

Szczotkowanie na sucho to powszechna metoda złuszczania skóry, która jest stosowana od tysięcy lat. Wiele kultur stosowało tę metodę, w tym rdzenni Amerykanie i Polinezyjczycy. Niektóre kultury używają jako szczotki pokruszonych muszelek lub suszonych kolb kukurydzy. Szczotkowanie naturalnymi włóknami usunie nagromadzone powierzchniowe komórki skóry i poprawi krążenie naczyń krwionośnych.

Cukrowe eksfoliatory do ciała to dobry wybór dla skóry wrażliwej

Cukrowe eksfoliatory do ciała są wystarczająco delikatne dla nawet najbardziej wrażliwej skóry. W przeciwieństwie do soli, cukier nie jest zbyt ostry i jest wręcz nawilżający, co czyni go najlepszym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Cukier jest naturalnym humektantem, który pobiera wilgoć z otoczenia i działa w celu usunięcia martwych komórek skóry, jednocześnie nawilżając zdrową skórę znajdującą się pod nim.

Cukrowe środki złuszczające wykonane są z małych granulek, które łatwo rozpuszczają się w gorącej wodzie. Oznacza to, że nie dojdzie do żadnych otarć ani skaleczeń. Cukier ma również niższą zawartość minerałów niż sól i jest lepszym wyborem dla skóry wrażliwej. To także świetny wybór, jeśli masz skłonność do podrażnień po ostrych peelingach.

Cukrowe peelingi do ciała to także świetny wybór, jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę. Te środki złuszczające są delikatne dla skóry i są doskonałym sposobem na usunięcie martwych komórek skóry i promowanie zdrowego krążenia. Świetnie nadają się również do usuwania rozstępów i cellulitu.

Podczas gdy wiele peelingów do ciała na bazie soli zawiera ostre składniki, peelingi cukrowe są zazwyczaj łagodniejsze i bardziej nawilżające. Z tego powodu peelingi na bazie cukru są dobrym wyborem dla osób o skórze suchej, wrażliwej i atopowej. Jednak zawsze przed użyciem produktu należy przeprowadzić test płatkowy.

Cukrowe peelingi do ciała są idealne dla skóry wrażliwej, ponieważ nie posiadają ostrych substancji chemicznych, które mogą podrażniać skórę. Zawierają również składniki roślinne, które delikatnie ścierają martwe komórki skóry i stymulują produkcję kolagenu i ceramidów. Ten rodzaj peelingu jest łagodniejszy i skuteczniejszy dla skóry wrażliwej niż inne produkty i sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i miękka.

Oleje nośnikowe pomagają w płynnej aplikacji scrubu do ciała i nawilżają skórę

Oleje nośnikowe to tłuszcze wykonane z trójglicerydów, czyli trzech rodzajów kwasów tłuszczowych połączonych ze sobą. Dzięki temu produkt łatwiej się nakłada i pomaga zachować jego dobroczynne właściwości. Naśladuje on również naturalny olej produkowany przez organizm, zwany sebum. Dodatkową korzyścią jest to, że olejki nośnikowe nawilżają skórę.

Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin i są bardzo korzystne dla skóry. Poprawiają strukturę skóry, zapobiegają i opóźniają oznaki starzenia, wspomagają leczenie chorób skóry, poprawiają cerę i elastyczność. Mogą również zabijać bakterie, grzyby i wirusy. Olejki eteryczne są korzystne w pielęgnacji skóry i mogą być dodawane do peelingu ciała.

Olejki nośnikowe najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Nigdy nie należy ich podgrzewać, ponieważ mogą stracić swoją integralność. Przed użyciem należy pozwolić im osiągnąć temperaturę pokojową. Po schłodzeniu tych olejków można je mieszać i dopasowywać, aby stworzyć idealną bazę peelingu do ciała. Możesz zacząć od niewielkiej ilości olejków eterycznych i rozcieńczać je dalej w zależności od pożądanych rezultatów.

Oleje nośnikowe pomagają w płynnej aplikacji peelingu do ciała, nawilżając skórę. Pomagają również granulkom cukru w szorowaniu skóry bez jej uszkadzania.

Unikaj szklanych słoików

Unikaj szklanych słoików podczas wykonywania peelingu do ciała DIY. Opakowanie typu “zrób to sam” jest nie tylko niezwykle przystępne cenowo, ale również nie wymaga umiejętności projektowania graficznego. Ważne jest, aby pamiętać, że Twoje opakowanie powinno być przedłużeniem Twojej marki, więc pamiętaj o tym.

Szklany słoik zachowa zapach Twojego peelingu do ciała dłużej niż plastik. Plastik może z czasem ulec degradacji z powodu olejków zawartych w peelingu. W przeciwieństwie do plastiku, szkło sprawi, że Twój peeling do ciała będzie pachniał i wyglądał świetnie przez lata. Używanie szklanego słoika zapobiegnie również rozwojowi pleśni i bakterii.

Słoik, który jest szczelny i wodoodporny, idealnie nadaje się do przechowywania peelingu. Możesz go nawet przerobić, wykorzystując stary słoik po dżemie. Przed włożeniem peelingu do słoika, umyj go dokładnie wodą z mydłem. Upewnij się, że jest całkowicie wysterylizowany. Możesz przechowywać w nim swój peeling przez kilka dni.

Ziołowe peelingi do ciała sprzyjają relaksowi i uzdrawianiu

Ziołowe peelingi do ciała mogą być stosowane do oczyszczania i relaksowania ciała. Peelingi te mają wiele korzyści zdrowotnych, w tym usuwanie martwych komórek skóry i poprawę krążenia. Dodatkowo ruchy pocierające pomagają osuszyć węzły chłonne i skierować przepływ krwi na powierzchnię skóry. Co więcej, skóra odnawia się co 27-30 dni, więc regularne stosowanie peelingu do ciała może pomóc Ci osiągnąć bardziej młodzieńczy wygląd.

Złuszczanie może również poprawić wygląd Twojej skóry. Złuszczanie skóry usuwa martwe komórki, co ułatwia wchłanianie środków nawilżających. Wiele peelingów do ciała zawiera substancje złuszczające, które pomagają rozpuścić martwe komórki skóry i odświeżyć cerę. Mogą one również pomóc w zapobieganiu wrastania włosków. Chociaż nie wszystkie peelingi do ciała zawierają te same składniki, większość z nich zawiera jakiś rodzaj środka złuszczającego i emolientu. Substancja złuszczająca usuwa powierzchniowe komórki skóry, natomiast emolient pomaga nawilżyć skórę, dodając do peelingu odrobinę olejku.

Peelingi aromaterapeutyczne mogą zawierać lawendę, kadzidło i kawę, które mogą pomóc w relaksacji. Lawenda to popularny olejek eteryczny stosowany w wielu peelingach, który ma właściwości uspokajające i kojące. Kawa jest również doskonała do twarzy, ponieważ zawiera kofeinę, która może pomóc zwiększyć krążenie i zmniejszyć stan zapalny. Inne popularne składniki obejmują płatki owsiane i mielone migdały, które nawilżają skórę, pomagając jednocześnie zmniejszyć oznaki starzenia.

Używanie luffy lub szczotki zamiast rąk

Używanie luffy lub szczotki do peelingu zamiast rąk może być świetną alternatywą dla używania rąk do dobrego peelingu ciała. Te alternatywy mogą być znacznie łatwiejsze do czyszczenia i pomogą Ci uzyskać dokładny peeling.

Loofah lub szczotka do peelingu to świetny sposób na złuszczenie ciała bez uszkadzania skóry. Zanim zaczniesz się szorować, możesz zmoczyć szczotkę lub luffę. Loofah bardzo dobrze wchłania wodę i mydło. Kiedy już nasycisz luffę lub szczotkę, nałóż na nią płyn do mycia ciała i szoruj całe ciało, aż będziesz zadowolona z rezultatu. Następnie dobrze spłucz. Unikaj szorowania wrażliwych miejsc.

Luffa lub szczotka do peelingu usunie martwe komórki naskórka z Twojej skóry, czyniąc ją bardziej miękką i gładką. Pomogą Ci również pozbyć się szorstkiej warstwy wierzchniej, która może powodować matowość, wypryski i suchość. Dobra luffa pomoże Ci zedrzeć warstwę martwych komórek skóry, nie uszkadzając przy tym zdrowych komórek znajdujących się poniżej.

Kolejną zaletą używania szczotki do peelingu lub luffy zamiast rąk jest mniejsze ryzyko infekcji. Dzieje się tak dlatego, że ściereczka może być siedliskiem bakterii i zarazków, które mogą zostać przeniesione na skórę. Szczotka lub luffa pozwalają również zaoszczędzić pieniądze na wymianie ściereczek.

Podobne tematy